Projekty budowlane

Zajmujemy się projektowaniem domów jednorodzinnych, garaży, obiektów gopodarczych, a także projektowaniem adaptacji oraz rozbudowy istniejących obiektów . W ramach przygotowania projektu zostanie opracowana koncepcja architektoniczno-użytkowa (Sama koncepcja zaczerpnięta jest z projektu architektonicznego siedziby energy casino w Warszawie.), wszelkie niezbędne obliczenia konstrukcji oraz projekty instalacji i urządzeń sanitarnych oraz elektrycznych, a także instalację centralnego ogrzewania. Dokumentacja zawieta także projekt zagospodarowania terenu.

Dokumenty niezbędne do projektowania:
  • mapa w skali 1:500 z uzbrojeniem terenu
  • decyzja o warunkach zabudowy (w przypadku braku aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego)
  • akt własności działki lub inne prawo do dysponowania gruntem

Projekty są wykonywane za pomocą nowoczesnego oprogramowania przez odpowiednio wykwalifikowany i posiadający wymagane uprawnienia personel. Dzięki temu mogą Państwo oczekiwać najwyższych standardów oraz mieć pewność, że obiekty zbudowane na podstawie naszych projektów będą bezpieczne, zgodne z wymogami prawa budowlanego.

Od projektu do realizacji

Opracowanie projektu trwa od około dwóch tygodni do miesiąca w zależności od indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Wszelkie założenia są opracowywane na samym początku podczas spotkania, a następnie kilkakrotnie konsultowane z naszym Klientem. Gotowy projekt wraz z innymi dokumentami (akt własności, uprawnienia budowlane [zawarte w dokumentacji], decyzja o warunkach zabudowy [jeżeli wymagana]) można złożyć w odpowiednim urzędzie w celu wydania pozwolenia na budowę. W przypadku wystąpienia jakichś usterek, nieprawidłowości lub braków formalnych uzupełniamy je niezwłocznie (maks. w ciągu 3-4 dni). Potem już pozostaje oczekiwanie na decyzję (pozowlenie na budowę), do około 3 miesięcy oraz kolejne 14 dni po wydaniu decyzji - na jej uprawomocnienie. Jeżeli dycyzja o pozwoleniu na budowę się uprawomocni, można przystąpić do realizacji prac. W ramach współpracy proponujemy także nadzór budowlany .

Inne usługi:

» Inwentaryzacje budowalne
» Charakterystyka energetyczna